WWW - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

11.01.2019

Sukces studentów w III edycji Międzyuczelnianych Zawodów w zakresie Symulacji Stomatologicznej

Studenci V roku Oddziału Stomatologicznego UM w Lublinie Wojciech Kumorek i Filip Kotula zajęli ex aequo I miejsce w tegorocznej III edycji Międzyuczelnianych Zawodów w zakresie Symulacji Stomatologicznej, pokonując rywali z innych uniwersytetów medycznych z Polski. Trzecia nasza reprezentantka Aleksandra Krawiec otrzymała wyróżnienie. W konkursie brali udział reprezentanci kierunku lekarsko-dentystycznego Uniwersytetów Medycznych z Łodzi, Poznania, Wrocławia, Szczecina i Lublina.

W trwającej dwa dni rywalizacji studenci musieli wykazać się znajomością różnych procedur stomatologicznych, wykonując określone zadania, tj. opracowanie rozległego ubytku klasy II z odtworzeniem twardych tkanek zębów z użyciem matryc sekcyjnych, rozpoznawanie zębów, rysowanie na papierze milimetrowym korony pierwszego zęba trzonowego, wykonywanie znieczulenia do otworu żuchwy oraz izolacja pola zabiegowego z wykorzystaniem koferdamu. Nad przebiegiem zawodów czuwało dwóch sędziów: prof. Barbara Kochańska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i prof. Katarzyna Grocholewicz z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dzięki inspiracji Kierownika Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją – dr hab. n. med. Barbarze Tymczynie-Borowicz oraz przygotowaniom prowadzonym przez dr. n. med. Mirosława Orłowskiego i dr n. med. Bożenę Tarczydło trzeci rok z rzędu nasi studenci zajmują wysokie miejsca w tych zawodach. Niewątpliwie jest to zasługa ich talentu, ale również systematycznej pracy asystentów Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie. Dzięki tej pracy studenci otrzymują solidne podstawy wiedzy i umiejętności praktycznych, czego efektem jest kolejny sukces naszych studentów na arenie międzyuczelnianej.

Kalendarium

Kwiecień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30